תיקון תריסים חשמליים – טכנאי תריסים חשמליים

תיקון תריסים חשמליים

ליקוי בתריס גלילה יכולות להיות סיבות רבות. גלה כאן כיצד לתקן את תריס הגלילה בהתאם לנזק.

כבר לא ניתן לסגור את התריס? האם הוא עקום לחלוטין? או שחסר שלב? אין בהלה. תיקון תריס גלילה זה לא כל כך קשה. בעזרת הטיפים שלנו תוכלו לתקן בעיות אלה תוך זמן קצר.

אם שמתם לב שמשהו לא בסדר בתריס הגלילה, עליכם לתקן אותו בהקדם האפשרי ולא לשים את העבודה על המבער האחורי. מכיוון שבנסיבות מסוימות הבעיה מחמירה בהמתנה, למשל אם היא סוערת מאוד בזמן זה. במקום שתוכלו לתקן את הנזק בעצמכם בכמה צעדים פשוטים, עליכם להעסיק אנשי מקצוע וזה יקר יותר עבורם. עם זאת, אם יש לך תריס גלילה מצורף שבור, זה יהיה מועיל יותר לרווחתך מלכתחילה אם אתה מתקשר לאומן. עמידה כדיוטה על אדן החלון ותיקון תריס גלילה מבחוץ, אולי אפילו בקומה השלישית – יכולות להיות לכך השלכות קשות.

 

מדוע תריס גלילה חשמלי מפסיק לעבוד?

לפני שתוכלו לתקן את תריס הגלילה, עליכם לקבוע בדיוק מה הבעיה ואיזה נזק אתם צריכים לתקן. ישנם ליקויים ברורים, אחרים נראים רק במבט שני. ישנן אפשרויות אלה:

 • בעלי חיים קטנים  שנלכדו בתיבת התריס
 • פיר תריס הגלילה נשבר (החלק עליו מתגלגל תריס הגלילה בתיבה)
 • תריס הגלילה כבר לא מחובר לפיר
 • תריס הגלילה ניתק
 • חגורה נשברה או נקרעה
 • חגורת תריס הגלילה קפצה מהגליל
 • המותח לחגורה פגום ואינו מושך עוד את החגורה
 • תיקון תריסים חשמליים
  תיקון תריסים חשמליים

תקן את תריסי הגלילה בעצמך (רק לבעלי ידע טכני בלבד!!)

מומחה אינו נדרש בהכרח לתיקון תריסי גלילה. אתה יכול גם לתת יד בעצמך.

תיקון תריסים חשמליים – (מומלץ רק לבעלי ידע טכני בלבד !!!! ) פתח את תיבת תריס הגלילה לפני התיקון

אלא אם כן מדובר בפיסה שבורה או בחגורה שבורה, אתה צריך לחקור את הגורם ולתקן את הבעיה תיבת תריס גלילהלפתוח. עליך להיות זהיר כשאתה עושה זאת, מכיוון שבעלי חיים יכולים גם לחיות בזה.

 

כדי לפתוח את תיבת התריס הדרושה

 • סולם / שרפרף
 • כפפות
 • מברג בגודל ובסוג המתאים
 • קערה או אמבטיה קטנה
 • פנס
 • שואב אבק
 • סְמַרטוּט
 • ספרי שימון
 • אולי חומר בידוד (אם עדיין לא מבודד)

הסר בזהירות את הברגים מברג תריס הגלילה והחזק את הכיסוי בחוזקה. זה יכול להיות קשה יותר ממה שפוגש את העין. הנח את הכיסוי שטוח על הרצפה. מאחוריו, כלומר בתיבת התריס הגלילה עצמה, צריך להיות חומר בידוד. אם זה לא המקרה, עליך להתמודד עם העבודה הזו בהקדם האפשרי, מכיוון שתיבות התריס של הגלילה לא רק מאבדות אוויר חם בחורף, אלא שהיא גם נכנסת לבית שלך מבחוץ בקיץ. הוצא את חומר הבידוד והניח אותו בקערה או באמבט. היזהרו מעכבישים, חיפושיות או בעלי חיים קטנים אחרים שעלולים להיות מוסתרים בחומר הבידוד, ואם יש ספק, הניחו את האמבטיה על המרפסת. עכשיו אתה צריך להסתכל טוב בתוך תיבת התריסויכול היה תחילה לשאוב אותו עם שואב אבק או למחוק אותו עם מטלית. אתה מנקה את המסבים בו זמנית.

במקרה שיש לך כזה שעדיין מיושבקן צרעות או ראה קן צרעות, הברג את הדש לאחור מול תיבת תריס הגלילה במהירות האפשרית והתקשר לרשות לשמירת הטבע או לאיגוד הדבורים המקומי. מכבי האש עשויים גם להסיר קני צרעה. אסור להרוס קני הורנט. זה יכול לעלות לך עד 50,000 יורו. בלי קשר לאילו אורחים מיישבים את תיבת התריס הגלילה שלך – במקרה של ספק, אתה צריך לחיות איתך בקיץ ואז להוציא את הקנים הריקים מתיבת תריס הגלילה בחורף.

אז כדאי לזכור גם לתקן את תיבת תריס הגלילה, לסגירת סדקים וסדקים – כך שלא תקבלו ביקור נוסף בבעלי חיים. ואם כבר תיבת תריס הגלילה פתוחה, אתה יכול גם לשרת את המסבים מייד. במקרה זה משמעות הדבר: טפלו בשומן או בתרסיס WD-40. ואז מלא שוב את חומר הבידוד וסגור את תיבת התריס הגלילה. לגעת ולצבוע על כל נזק שנגרם בעת הברגתו או כיבויו.

תיקון תריסי גלילה: החלף שלבים

ניתן להחליף בקלות לוחות פרטניים. אלה החלקים המוארכים שמהם עשוי תריס הגלילה. אם כמה נשברים, ייתכן שיהיה קל יותר להחליף את המכל כולו, כלומר כל מה שמוריד מול החלון והופך אותו לחשוך. לכן עליכם לבדוק את הצד השמאלי והימני כדי לוודא שכל החלקים עדיין בסדר. נזק שנגרם על ידי ברד באמצע הלמלה אינו צריך לתקן מייד – החומר התלקח לעתים קרובות. אם הברד אגרוף חור במלמלה, צריך כמובן להחליפו מייד.

מדוד כמה זמן ורוחב הוא פיסת תריס הגלילה שלך וקבל את הדגם המתאים לתריס הגלילה שלך עשוי PVC, עץ, אלומיניום או פלדה באינטרנט, ישירות מהיצרן או בחנות לחומרי בניין.

כאשר תיבת התריס גלילה נדלקת וחומר הבידוד הוסר, משוך את החלק של וילון התריס לגלגל עם הפסד השבור לכיוונך, בכיוון החדר, מעל פיר תריס הגלילה, והחלק את הלוח הצידה מהווילון. אם הלמלה כבר התפרקה לשניים או יותר חלקים, עליכם להחליק את החלקים אחד אחד. וכן: יכול להיות מועיל להרים את וילון תריס הגלילה מבחוץ בזמן שהוא מושך פנימה. אז יתכן שתזדקק לעוזר.

ואז, במידת הצורך, ראה את הלמלה החדשה בגודל הנכון וטוחן קצוות גסים. הדף נדחף פנימה מהצד, לוחץ פנימה בין שאר הלוחות בחלקו העליון והתחתון.

אם הפסד שנפגע נמצא באזור התחתון של הווילון, יתכן שלא תצטרך לפתוח את תיבת התריס הגלילה כדי להחליף אותו. אם אתם גרים בקומת הקרקע, אלטרנטיבה יכולה להיות תיקון תריס הגלילה מבחוץ. תזדקק לסולם מהקומה הראשונה ומעלה – ואז זה יכול להיות נוח יותר, אך בטוח יותר בטוח, לבצע את העבודה מבפנים.

תיקון תריסי גלילה: החגורה אינה פועלת בצורה חלקה

החלף את המותח לחגורה

החלק השני שיכול להישבר עם תריס גלילה הוא החגורה או המותח שלה – אם הוא כבר לא מתפתל או מרפה את החגורה. השאלה הראשונה שעליכם לענות עליה: יש לכם מתנשא מוסתר או משטח? אז האם זה נראה או שהוא מסתתר בקיר? אתה יכול למצוא חלקי חילוף לשני הגרסאות בחנויות לחומרי בניין ובאינטרנט. כדי להחליף את המותח לחגורה, עליכם להוריד את תריס הגלילה לחלוטין, לפתור את תיבת המותח לחגורה ולהוציא או לשלוף אותו – זה תלוי במערכת שלכם. כעת הסירו את החגורה: לשם כך, החלקו וו לצד או לחצו על כפתור וגלגלו את החגורה.

כדי לגלגל את החגורה אל המותח החדש, משוך אותו דרך מעבר החגורה, החזק את המותח במקומו ביד אחת, חבר את החגורה לוו או לכפתור המותח ביד השנייה ולתת לו להתגלגל חלקית על המותח. עכשיו אתה רק צריך לנעול את החגורה, ובהתאם לגיוון, להכניס או לחבר את המותח ולהבריג אותו שוב.

יתכן שלא הלחצת את המותח בצורה נכונה בניסיון הראשון – במקום זאת, סובב את הפחית שנמצאת בתוך המותח אל כיוון המתפתל. אם המותח חזק מדי, החגורה עלולה לקרוע. אם הוא לא חזק מספיק, החגורה לא תתגלגל ולא תוכלו למשוך את תריס הגלילה. יתכן שתצטרך לנסות משהו ולהסיר ולהתקין מחדש את המותח בעצמך מספר פעמים על מנת להריץ את החגורה ולהחזיר את המותח מחדש.

אם אתה כבר עובד על תיבת המותח והחגורה, אתה יכול, אם זה כבר לא המקרה, להתקין מעבר דרך חגורה בעזרת מברשת. בדרך זו תוכלו לחסום בעלי חיים שעלולים לחיות בתיבת התריס להיכנס לחלל המגורים שלכם. מצד שני, אתה מונע זרמי אוויר.

תיקון תריסי גלילה המותח

סיבה שכיחה אחת שאתה צריך לתקן את תריס הגלילה: החגורה או המותח שלה שבורים.

החלף את החגורה

כמובן שהחגורה עצמה יכולה להיות גם הבעיה. זה יכול להיות משוחק או אפילו קרוע וכבר לא ניתן לגלגל אותו על המותח. אז אתה צריךהחלף חגורה. הנמיך את תריס הגלילה וחתוך את החגורה – אם הוא כבר לא נקרע. כדי לגלות כמה זמן נדרשת החגורה החדשה, אתה יכול למדוד את החגורה הישנה או למדוד את החלון. מכיוון שהחגורה צריכה להיות ארוכה פי 2.5 ככל שהחלון או הדלת גבוהים.

 

כעת נתק את תיבת תריס הגלילה והסר את תריס הגלילה. אם תריס הגלילה מחובר לסרן פלדה, פשוט פתח אותו. אם הוא דפוק לסרן עץ, ראשית עליך לשחרר את הברגים. משוך את שאר החגורה ממערכת תריס הגלילה וסובב את החגורה החדשה שש מסתובבת סביב גלגלת החגורה. אם הרצועה שייכת לדלת, עטוף אותה סביב הגלגלת תשע פעמים. לבסוף, החזיר את תריס הגלילה למקומו, תקן אותו לצירו וסגור את תיבת התריס. ואז לעטוף את החגורה החדשה במותח החגורה, הכנס אותה במקומה ופרויקט עשה זאת בעצמך הסתיים.

ציון בעל העסק
לחצו לדירוג בעל העסק !
[סה"כ מדרגים: 1 ממוצע: 5]